Telefon
instagram
WhatsApp

Hacamatın Faydaları Nelerdir?

Hacamatın Faydaları Nelerdir?

Hacamatın Faydaları Nelerdir?

Hacamatın Faydaları Nelerdir?

Hacamat yaptırmanın kan bağışından daha olumlu tıbbi etkileri vardır. Hacamat sırasında damardan alınan kan (venöz kan) ile deri altından alınan kan arasında çok ciddi fark vardır. Çalışmalar, hacamat kanında biyokimyasal parametrelerin (üre, ürik asit, toplam kolesterol ve trigliseritler) ve ağır metallerin (cıva, kurşun, alüminyum, arsenik) damardan alınan kan numunelerinden hacamat sırasında alınan kan numunelerine göre çok daha yüksek olduğunu göstermiştir. . Bu çalışma, Peygamberimizin (S.A.V) "Kan almanın en iyi yolu hacamattır" hadisini daha iyi anlamamıza yardımcı olmaktadır.

Hacamat, detoksifikasyonda çok önemli rol oynayan kılcal damarların uçlarında cilt altında biriken toksik maddeleri uzaklaştırır ve ileride oluşabilecek hastalıkları önler. Bu nedenle Hacamat koruyucu hekimlikte en önemli tedavilerden biridir.

Bu açıdan bakıldığında, her sağlıklı kişinin de iyilik halinin devamlılığını sağlamak, hastalıklardan korunmak için yılda en az 2 sefer ( ilkbahar- sonbahar ) mevsim geçişlerinde hacamat yaptırması şiddetle tavsiye edilmektedir. Düzenli hacamat yaptıranlar, kışın soğuk algınlığı-grip olma riskinin azaldığı ve vücut dirençlerinin çok daha iyi olduğunu söylemektedir.